Hotelul Alexandra 3* este la 5 minute pe jos față de plajă. Situat în inima stațiunii St. Julians, Hotelul Alexandra oferă camere cu aer condiționat și balcon. Hotelul are o piscină pe acoperiş şi o terasă cu vedere la Marea Mediterană.
Unele camere ale acestui hotel administrat de o familie oferă vedere la mare. Fiecare cameră are TV prin satelit, birou şi baie privată cu articole de toaletă gratuite. Barul Park Lane oferă o atmosferă relaxantă, pentru a savura o băutură lângă piscină. De asemenea, există o sală de jocuri, un punct de internet şi o zonă de lounge cu TV.
Hotelul Alexandra 3* este situat în zona Paceville din St. Julians, plină cu restaurante, baruri şi cluburi, la doar 450 de metri de Golful Spinola. Hotelul se află la 8 minute de mers pe jos de cazinoul Dragonara şi la 300 de metri de terminalul de autobuz din St Julians.